Miasto Ostrów Mazowiecka

3 Maja 66

07-300 Ostrów Mazowiecka

Zaproszenie do składania ofert

Wartość zamówienia nie przekracza wyrażonej w złotych równowartości kwoty 30.000 euro. Do niniejszego postępowania nie stosuje się przepisów ustawy z dnia 29 stycznia 2004r. Prawo Zamówień Publicznych (t.j.: Dz.U. z 2015r., poz. 2164 z późn. zm.) - art. 4 pkt 8.

Miasto Ostrów Mazowiecka zaprasza do udziału w postępowaniu prowadzonym w trybie zapytania ofertowego na: Zakup, dostawę i instalację kamery szybkoobrotowej na słupie energetycznym przy skrzyżowaniu ulic Partyzantów i 3-go Maja w Ostrowi Mazowieckiej.

I. Opis przedmiotu i zakres zamówienia:

  1. Przedmiotem zamówienia jest Zakup, dostawa i instalacja kamery szybkoobrotowej na słupie energetycznym przy skrzyżowaniu ulic Partyzantów i 3-go Maja w Ostrowi Mazowieckiej. (szczegółowy opis i miejsce instalacji kamery określa załącznik nr 4).
  2. Zalecane jest dokonanie wizji lokalnej w celu dokładnego zapoznania się z przedmiotem zamówienia, weryfikacji załączonego wykazu urządzeń do montażu w formularzu oferty oraz prawidłowego obliczenia ceny ofertowej.
  3. Przewidzianą formą wynagrodzenia jest ryczałt. Zgodnie z zasadą wynagrodzenia ryczałtowego, obejmuje ono wszystkie koszty niezbędne do wykonania przedmiotu umowy (m.in. koszty zakupu, dojazdu, rozmieszczenia i instalacji oraz wszelkie obciążenia kosztowe niezbędne do wykonania zamówienia) i nie będzie podlegało podwyższeniu.
  4. Termin realizacji zamówienia:  dwa tygodnie od terminu podpisania umowy.
  5. Warunki płatności: przelew 21 dni od wpływu prawidłowo wystawionej faktury/rachunku.

II. Warunki udziału w postępowaniu:

  1. Wykonawca powinien posiadać odpowiednią wiedzę i doświadczenie. Warunek zostanie spełniony, jeżeli Wykonawca wykaże, że w okresie ostatnich 5 lat przed upływem terminu składania ofert, a jeżeli okres prowadzenia działalności jest krótszy – w tym okresie zrealizował należycie przynajmniej dwa zamówienia, z których każde polegało na dostawie i montażu systemu monitoringu wizyjnego.
  2. Dokumenty potwierdzające spełnianie powyższego warunku Wykonawca załączy do oferty.

III. Kryteria oceny ofert:

Zamawiający dokona oceny ważnych ofert na podstawie następujących kryteriów: Najniższa cena=100%.

IV. Przygotowanie i złożenie oferty:

Ofertę należy złożyć w formie pisemnej (osobiście, listem – liczy się data wpływu do Urzędu Miasta) w siedzibie Urzędu Miasta Ostrów Mazowiecka, ul. 3 Maja 66, 07-300 Ostrów Mazowiecka (pokój nr: 1 Kancelaria Urzędu Miasta) na formularzu oferty – załącznik nr 1. Do formularza należy dołączyć:

  1. Wykaz prac wykonanych w okresie ostatnich 5 lat przed upływem terminu składania ofert, a jeżeli okres prowadzenia działalności jest krótszy – w tym okresie – załącznik nr 2.
  2. Kserokopie dokumentów np. referencji (poświadczone za zgodność z oryginałem własnoręcznym podpisem Wykonawcy) potwierdzających należyte wykonanie prac, o których mowa w sekcji II.

Oferta powinna być opakowana w jednej kopercie, zaadresowanej na Miasto Ostrów Mazowiecka i opatrzonej napisem: „Oferta na zakup, dostawę i instalację kamery szybkoobrotowej na słupie energetycznym przy skrzyżowaniu ulic Partyzantów i 3-go Maja w Ostrowi Mazowieckiej”.

Oferty należy składać do dnia 26.07.2017 r. do godz. 11.00.

V. Termin i miejsce otwarcia ofert:

Otwarcie ofert nastąpi w siedzibie Urzędu Miasta Ostrów Mazowiecka, ul. 3 Maja 66, 07-300 Ostrów Mazowiecka w dniu 26.07.2017 r. o godz. 11.20, pok. Nr 103.

VI. Kontakt z Wykonawcą:

Osobami upoważnionymi do kontaktu z Wykonawcami są:

  1. w zakresie formalnym: Pani Marzena Grabowska, Pan Michał Kazimierski, tel.(29) 679-54-33, zzp@ostrowmaz.pl
  2. w zakresie  merytorycznym: Pan Marek Kuziak tel. (29) 679-54-62, mkuziak@osrtowmaz.pl

Zamawiający zastrzega sobie prawo do unieważnienia postępowania bez podania przyczyn. Z tego tytułu Wykonawcy nie przysługują żadne roszczenia. Zamawiający zastrzega sobie prawo zmiany treści niniejszego ogłoszenia (w tym zmiany terminu składania ofert) na skutek zapytań Wykonawców bądź z innych przyczyn (Wykonawca powinien regularnie odwiedzać niniejszą stronę BIP). Zamawiający nie może być pociągnięty do odpowiedzialności za jakiekolwiek koszty czy wydatki poniesione przez Wykonawców w związku z przygotowaniem i dostarczeniem oferty.

Załączniki:

Zaproszenie do składania ofert PDF

1) Formularz Oferty (DOC, PDF)

2) Wykaz Prac (DOC, PDF)

3) Opis przedmiotu zamówienia PDF

4) Wzór Umowy PDF

 

 


Odpowiedzi na zapytania wykonawców


 

Pytania

1.Czy Inwestor wystąpił o uzyskanie pozwolenia do Rejonu Energetycznego na prowadzenie prac montażowych  na słupie i podłączenie zasilania  kamery z ujęcia rozdzielnicy  elektrycznej ?

Jeśli nie termin realizacji zadania  staje się nierealny .

2.Kto pokryje koszty  ewentualnych nieprzewidzianych przez Inwestora projektów i uzgodnień jeśli pojawią się w Rejonie Energetycznym?

3.Czy podłączenie nowej kamery wymaga :

-demontażu tylko jednej, jeśli nie - to ilu muf słupowych światłowodu transmitującego sygnał z rejonu kamery do KPP

- ile  spawów w mufie kamerowej i innych kolejnych, jeśli zajdzie taka potrzeba należy wykonać (od tego zależą koszty inwestycji)?

4.Ile włókien światłowodu jest przeznaczonych do transmisji sygnału z planowanej kamery do KPP i centrum monitoringu, od tego zależy typ konwerterów niezbędnych do wykonania pracy (od tego zależą koszty inwestycji)?

5.Jaki typ protokołu   i prędkości transmisji są używane do przesyłania sterowania RS485 pracujących kamer obrotowych?

6.Jaki typ kamery pracuje obecnie w systemie monitoringu  miasta?

7.Jaki typ konwerterów światłowodowych pracuje w obecnym systemie monitoringu(od tego zależą koszty inwestycji)?

 

Odpowiedzi:

1. Inwestor nie wystąpił o uzyskanie takich pozwoleń. Ich uzyskanie leży po stronie Wykonawcy.

2. Koszty ewentualnych nieprzewidzianych przez Inwestora projektów i uzgodnień pokryje Wykonawca.

3. W celu uzyskania odpowiedzi na niniejsze pytanie zalecana jest wizja lokalna na trasie światłowodu. Umożliwiamy wgląd do dokumentacji systemu monitoringu miejskiego.

4. Przewidujemy wykorzystanie maksymalnie 2 włókien.

5. Protokół PELCO-P, prędkości transmisji 4800, 9600.

6. W systemie używane są głównie kamery PELCO Spectra III.

7. Typ konwerterów w obecnym systemie monitoringu: APPEC100S.

 

 

Wytworzył:
Zbigniew Chrupek
(2017-07-18)
Udostępnił:
Kazimierski Michał
(2017-07-18 14:43:31)
Ostatnio zmodyfikował:
Kołodziej Artur
(2017-07-21 15:48:08)
       DRUKUJ TĘ STRONĘ Obrazek drukarki