☰ Menu Prawe Menu ☰
Miasto Ostrów Mazowiecka
Herb Ostrowi Mazowieckiej. Na zielonej tarczy heraldycznej poznogotyckiej umieszczona jest  zlota ostrzew z czterema sekami bocznymi z kazdej strony zmniejszajacymi sie ku gorze oraz zloty polksiezyc i gwiazda szesciopromienna.

Środa 30.09.2020

A A A A
A A+ A++
zaawansowane

Instrukcja korzystania z BIP

Do nawigacji po stronie Biuletynu Informacji Publicznej służy Menu przedmiotowe. Jest ono podzielone na Kategorie, które grupują informacje z poszczególnych działów tematycznych. Kategorie opatrzone są nagłówkami zapisanymi na niebieskim tle. W celu ułatwienia odnalezienia informacji, w ramach kategorii utworzone zostały Podkategorie (aktywne przyciski na szarym tle), które stanowią aktywne Menu przedmiotowe.

Po wskazaniu kursorem myszy nazwy Podkategorii, kursor przyjmuje kształt dłoni, a nazwa Podkategorii zostaje podkreślona. Po wciśnięciu lewego przycisku myszy informacje zapisane w danej Podkategorii wyświetlają się w środkowej części ekranu bądź w postaci kolejnych podmenu.

Jeżeli do słowa lub wersu podlinkowana (podłączona) jest szersza informacja, to słowo to lub ten wers są wyróżnione, a po wskazaniu kursorem myszy fraza ta zostaje podkreślona zaś kursor przybiera postać dłoni. Po "kliknięciu" na podkreślonym słowie lub wersie - nowe informacje wyświetlane są w części środkowej lub w tak zwanym oknie "pop-up".

W każdym tego typu oknie istnieje możliwość:
- wydrukowania zawartej tu treści,
- zapisania jej na dyskietce (lub dysku),
- bądź zamknięcia okna.

Wspomniane funkcje ("ZAPISZ", "DRUKUJ", "ZAMKNIJ") zawsze znajdują się na końcu (na dole) treści lub okna pop-up.

Dokumenty specyficzne takie jak treść prawa miejscowego lub wnioski do wypełnienia zapisane są w postaci plików o rozszerzeniu pdf. W celu ich odczytania na komputerze powinien być zainstalowany program Acrobat Reader. Jest to darmowy program dostępny w internecie pod adresem:
http://www.adobe.com/products/acrobat/readstep.html

Oprócz Menu przedmiotowego na stronie głównej znajdują się następujące przyciski i zakładki:

- Przycisk z logo strony głównej Biuletynu Informacji Publicznej umożliwia przejście na stronę główną BIP prowadzoną przez Ministerstwo Spraw Wewnętrznych i Administracji,
- Przycisk Strona główna umożliwia przejście na stronę główną serwisu BIP,
- Zakładka Instrukcja zawiera niniejszy tekst,
- Przycisk Strona www umożliwia przejście na stronę internetową jednostki,
- Zakładka Redakcja pozwala na wyświetlenie danych osób redagujących BIP,
- Zakładka Rejestr zmian zawiera informacje o wszystkich zmianach wprowadzonych w dokumentach publikowanych w BIP-ie. Odnaleźć tu można informacje jaki dokument, kiedy i w jaki sposób był zmieniany (dodany lub zmodyfikowany),
- Zakładka Statystyki stron - umożliwia obejrzenie statystyk dotyczących częstotliwości przeglądania strony BIP-u na której aktualnie się znajduje się internauta,
Deklaracja dostępności - dokument o dostępności strony WWW lub aplikacji mobilnej, którego umieszczanie w Internecie wymaga Ustawa z dnia 4 kwietnia 2019 o dostępności cyfrowej stron internetowych i aplikacji mobilnych podmiotów publicznych (Dz.U. 2019 poz.848).
- Ikony zmiany kontrastu strony BIP: „Przywrócenie oryginalnego kontrastu”, „Kontrast - biały tekst na czarnym tle”, „Kontrast - żółty tekst na czarnym tle”, „Kontrast - czarny tekst na żółtym tle”, 
- Ikony zmiany wielkości czcionki ekranowej strony BIP: „Przywrócenie oryginalnej wielkości czcionki ekranowej”, „Średnie powiększenie wielkości czcionki ekranowej”, „Duże powiększenie wielkości czcionki ekranowej”,
Wyszukiwarka umożliwia odnalezienie informacji zawierającej słowo lub frazę wpisaną w oknie wyszukiwarki,
- Po przejściu na zakładkę "zaawansowane" jest możliwość dokładniejszego sprecyzowania kryteriów wyszukiwania w serwisie BIP.

W dolnej części ekranu znajdują się następujące przyciski:
- Statystyki serwisu - umożliwia obejrzenie statystyk dotyczących częstotliwości przeglądania BIPu,
Instrukcja korzystania z BIP - zawiera niniejszy tekst,
- Informacja o wersji BIP i dacie jej ostatniej aktualizacji.

UWAGA

W przypadku używania serwisu BIP na urządzeniach wyposażonych w ekrany o zmniejszonej szerokości (np. smartfony, niektóre tablety, niektóre czytniki stron), może wystąpić zmiana wyglądu BIP polegająca na tym, że Menu przedmiotowe nie będzie pojawiać się w bocznych kolumnach (po lewej i prawej stronie ekranu), a zamiast tego w górnej części ekranu (np. smartfona) pojawią się dodatkowe elementy nawigacyjne:

Lewe Menu
Prawe Menu

Po kliknięciu w taki dodatkowy element nawigacyjny rozwinie się (z boku ekranu) pełne menu nawigacyjne:
- w przypadku kliknięcia w Lewe Menu wysunie się po lewej stronie ekranu pełne Menu nawigacyjne BIP, standardowo znajdujące się w bocznej kolumnie po lewej stronie ekranu,
- w przypadku kliknięcia w Prawe Menu wysunie się po prawej stronie ekranu pełne Menu nawigacyjne BIP, standardowo znajdujące się w bocznej kolumnie po prawej stronie ekranu.


 
 
liczba odwiedzin: 6038077

Biuletyn Informacji Publicznej wykorzystuje pliki cookies.

Korzystanie z serwisu oznacza zgodę na ich zapis lub odczyt zgodnie z ustawieniami przeglądarki.

X